Robcell Robotik Mekatronik Mühendislik Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.

Video Galeri

Robotik Punta Kaynak Sistemleri

MODEL-2S-SPOT WELDİNG

İhtiyaçlarınız doğrultusunda uygun ekipmanlar seçilerek anahtar teslim robotik punta sistemleri kurmaktayız.

Kurulan akıllı sistemler üretiminize yön vermektedir. Robotları ve ekipmanları hassas tasarım ve montajlarla, sınırlarına kadar
zorlayarak, oldukça esnek ve hızlı sistemler oluşturuyoruz.

Manuel Kaynak Kabinleri

MODEL-M-WELDİNG

Savunma sanayi ve genel endüstri sektörlerinde tercih edilen, maliyeti çok yüksek parçaların kaynatılması ve tamiratı için üretilmiştir.

Kaynak bölgesini dış ortam şartlarından izole eder. Ayrıca çalışan sağlığı ve güvenliği için birçok donanıma sahiptir.

Robotik Gazaltı Kaynak Sistemleri

MODEL: 2S-1400P-X

Üretim Alanlarınıza Güzellik Katın; Tek bir makine ile belirtilen özelliklerin tamamına sahip oluyorsunuz.

Monoblock Şase, Kolay Sevkiyat, Kolay Kurulum,Fişi Tak Çalıştır,  Hızlı ve Kaliteli Üretim, Güvenli, İnsana ve Çevreye Duyarlı, Kullanıma Hazır 2 İstasyon,  Masa Üstü Duman Emiş Bacaları, Otomatik Sarmal Perdeler, Kolay SÖK-TAK.( Fikstür Montajı), Güçlü servis desteği, Pratik ve Kolay sistem kullanımı

İki istasyonlu  gazaltı kaynak sistemi, sabit masalı veya pozisyonerli olarak dontalabilir. 1200*850 mm ye kadar olan parçalarınızı rahatlıkla kaynatır.

MODEL 1ST-DT COMPACT ROBOTİK KAYNAK HÜCRESİ

ABB marka IRB 140 ve TD 250 index tabla ile entegrasyonu sağlanan kaynak merkezi kullanıma hazır tek istasyonu ile hat üretimine uygun olacak şekilde tasarlanmıştır.

Kompact tasarımı sayesinde hem üretim alanını işgal etmeyerek yerleşim maliyetlerinizi minimize eder hem de operatör yürüme mesafelerini kısaltarak çalışma verimliliğini artırır.

TORÇ TEMİZLEME VE TEL KESME ÜNİTELERİ

Nozulun içerisine yapışan ve gaz akışını engelleyen kaynak çapaklarının temizlenmesini amaçlar.

Döner freze çakısı ile nozul içerisinde bulunan çapakların temizlenmesi ve yağlama ile de kaynak esnasında sıçrayan çapakların nozul içerisine ve kontak meme üzerine yapışmasını engellemede kullanılır.

Kaynak işlemi sonrası genellikle tel ucunda küçük bir küre kalır ve torç temizleme ve yağlama ile beraber bu küre soğur. Bir sonraki işlem başlangıcında bu küre ateşleme sorununa neden olabileceğinden, kesilmesi gerekir. Ünite, tel ucundaki küreyi elmas bir uç ile kesmek üzere tasarlanmıştır.

BULLSEYE OTOMATİK TCP ÜNİTESİ

Herhangi bir çarpma sonucunda kaynak noktaları kaçmışsa, torç değişiminde, nozul değişiminde, kontak meme değişiminde üretimin aksamaması için mutlaka TCP doğrulama yapılmalıdır. Yeni ürün devreye almadan önce, Mod-Pos yapılmadan önce, vardiya değişimlerinde, vardiya bitimlerinde mutlaka TCP doğrulama yapılmalıdır.