Robcell Robotik Mekatronik Mühendislik Teknolojileri San. ve Tic. A.Ş.

Kaynak Makinaları

TPS/i

Evrensel bir dahi olan TPS/i, 320, 400, 500 ve 600 A güç sınıflarında sunulmaktadır. Temelden yeni tasarlanmıştır. Böylelikle kaynak özellikleri önemli ölçüde iyileştirilmiş, insan ve makine arasındaki iletişim gücü optimize edilmiş ve kullanım mükemmelleştirilmiştir. Modül tasarım ve sistem genişletme ekipmanlarının kolay eklenmesi, yüksek esneklik garantisi vermektedir. TPS/i, mükemmel olarak birbirine uyarlanmış bileşenleriyle geleceğin kaynak sistemini sunmaktadır.

CMT

CMT (Cold Metal Transfer) prosesi, kaynağın kullanım alanında devrim sağlamıştır. Düşük ısı girdisi ve bu şekilde daha düşük çekme sayesinde, çok kararlı ark regülasyonu, mükemmel dozaja sahip damlacık transferi, çapak oluşumunun engellenmesi, ince, hatta kaplamalı sacların, çeşitli metallerin ve kalın ince bağlantılarının kaynatılması gibi çok sayıda avantajı beraberinde getirir.

ARCTİG

Fronius, yeni TIG kaynak prosesi ArcTig sayesinde kaynak dikişleri konusunda yüksek kalite beklentileri olan ve aynı zamanda kaynak uygulamaları için kolay ama özellikle de ekonomik bir çözüm arayan tüm kişiler için en uygun çözümü sunmaktadır. Öncesinde ve sonrasında yapılan çalışmalar önemli ölçüde azaltılabilmektedir.

PLAZMA

MÜKEMMEL PERFORMANSA ODAKLI

Plazma yöntemi prensip olarak TIG yöntemine benzerdir, ama bazı önemli avantajları da beraberinde getirmektedir. Bir plazma kaynak sisteminin kullanılması için en önemli argüman, her zaman güvenilir mükemmel kalite ve yüksek kaynak hızlarıdır. Tüm krom/nikel malzemeler, kaplanmamış çelik, titan ve çeşitli nikel bazlı malzemeler için kullanılır. Bu nedenle otomobil tedarikçi sanayi, boru hattı ve konteyner konstrüksiyonunda olduğu gibi aynı zamanda makine ve çelik konstrüksiyonunda ve raylı araç ve gemi inşaatında da çok yönlü kullanım imkanı vardır.